دانشگاه پیراگوف

دانشگاه پیراگوف

دانشگاه پیراگوف

Blog Article

روسیه با دانشگاه های متعدد و مشهور خود هر ساله پذیرای دانشجویان بسیاری از سراسر جهان است. دانشگاه پیراگوف یکی از معتبر ترین دانشگاه‌ های دولتی روسیه است که مدارک تحصیلی در آن به رسمیت شناخته می‌شود. این مقاله می تواند به شما در ورود به دانشگاه پیراگوف برای تحصیل در روسیه کمک کند.

دانشگاه روسیه اولین تدریس خود را در 26 سپتامبر 1906 برگزار کرد، زمانی که به دانشگاه علوم پزشکی روسیه RSMU تغییر نام داد. دانشجویان ثبت نام شده به نام medichki، همگی زن بودند و در HMCW (دوره پزشکی پیشرفته برای زنان) تحصیل کردند. این کشور به پزشکان حرفه ای نیاز داشت و تاسیس RSMU نیاز به پزشکان بیشتر را برطرف کرد. علم ویرا همواره سعی دارد تحصیل در روسیه را برای شما آسان سازد.

در سال ۱۹۳۰ دومین مرکز پزشکی مسکو شد و در سال ۱۹۵۶ به نام نیکلای پیروگوف، جراح و آناتومیست مشهور روسی که پدر رشته جراحی محلی بود و یکی از اولین جراحان اروپایی بود که از بیهوشی استفاده کرد، نامگذاری شد

در سال ۱۸۴۷، او اولین جراحی بود که از بیهوشی در جراحی میدانی استفاده کرد و تکنیک خود را برای استفاده از گچ ریخته گری برای درمان استخوان های شکسته توسعه داد. بنابراین، داشتن یکی از بزرگ ترین دانشگاه های پزشکی روسیه به نام یکی از معروف ترین پزشکان این کشور مناسب به نظر می رسد

دانشگاه علوم پزشکی در پیراگوف در روسیه نیز یکی از بزرگ ترین مراکز پزشکی در اروپا است که بیش از ۹۲۰۰ نفر در ۱۱۵ موسسه مختلف ثبت نام کرده اند. چند تن از اعضای سازمان پیشرو پزشکی روسیه، از جمله لئونید روشال، رئیس دفتر پزشکی روسیه، در پیراگوف حضور داشتند. این دانشگاه همچنین در مقطع کارشناسی پزشکی، اطفال و میکروبیولوژی تخصص دارد.

تمام بیمارستان های دولتی بزرگ در مسکو وابسته به دانشگاه ملی علوم پزشکی روسیه در پیراگوف هستند و دانشجویان در این بیمارستان آموزش خواهند دید. رئیس فعلی آن سرگئی لوکیانوف است.

رتبه و رنکینگ دانشگاه پيراگوف مسکو روسیه


رتبه بندی دانشگاه های جهان که توسط وب سایت آموزش عالی تایمز انجام شده است، رتبه بندی تقریبا ۱۴۰۰ دانشگاه در ۹۲ کشور را در بر می گیرد و این رتبه بندی را به بالا ترین رتبه در بین دانشگاه های مختلف کشور تبدیل می کند. این رتبه بندی بر اساس ۱۳ شاخص عملکردی است که به خوبی تعدیل شده و اثربخشی موسسات را در حوزه های آموزشی، پژوهشی، انتقال دانش و دیدگاه های بین المللی می سنجد.

این رتبه بندی تنها اولویت دانشگاهی است که توسط شرکت خدمات حرفه ای پرایس واترهاوس کوپرز انجام شده است و مورد اعتماد دانشجویان، اساتید، دولت و کارشناسان صنعت در سراسر جهان است. امسال، این رتبه بندی بینش خوبی از توازن قدرت در آموزش عالی در سراسر جهان ارائه می دهد.

آدرس دانشگاه دانشگاه پيراگوف :https://rsmu.ru/ 

رشته های دانشگاه پيراگوف مسکو


دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی پیراگوف در روسیه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی روسیه و مشهور در سراسر جهان است. در سال ۲۰۱۶، دانشگاه پیراگوف  ۱۱۰مین سالگرد حرفه تدریس خود را جشن گرفت.

دانشگاه پیراگوف در مسکو اولین موسسه در روسیه است که به زنان امکان تحصیل پزشکی در سطوح بالا تر را می دهد. دانشگاه پیراگوف (Pirogov) اولین دانشگاه در جهان بود که یک مدرسه آموزشی برای کودکان تاسیس کرد که الگویی برای تاسیس گروه های مشابه آموزش پزشکی در سایر دانشگاه های جهان است. دانشکده زیست پزشکی، که در سال 1963 در دانشگاه پیراگوف افتتاح شد، یکی از اولین دانشگاه های زیست پزشکی در جهان بود

مشارکت فعال در فعالیت های پزشکی و توسعه مراقبت های بهداشتی، حمایت مستمر از تحقیقات علمی و معرفی نوآوری ها، به دانشگاه پیراگوف اجازه می دهد تا موقعیت پیشرو در زمینه درمان تربیت بدنی در تحصیل آسان در روسیه روسیه را حفظ کند. امروزه دانشگاه پیراگوف کنسرسیومی از دانشکده ها و مراکز آموزشی، علمی و پزشکی است که آموزش در تمام سطوح در پزشکی بالینی، زیست پزشکی، روانشناسی، مددکاری اجتماعی و داروسازی ارائه می دهد

رشته هایی که در دانشگاه پیراگوف (Pirogov)  مسکو روسیه تدریس می شود به شرح زیر است:

 • روانشناسی

 • علوم بالینی، پیش بالینی و بهداشت

 • پزشکی و دندانپزشکی

 • رشته های مربوط به سایر مراقبت های بهداشتی

 • علوم زیستی

 • علوم بیولوژی (زیست شناسی)

 • علوم اجتماعی

 • جامعه شناسی

 • علم فیزیک

 • علم شیمی

 • بیوانفورماتیک پزشکی

 • مدیریت فرایند ها و پروژه های اجتماعی

 • روانشناسی بالینی در سیستم مراقبت های بهداشتی


پادفک  دانشگاه پیراگوف مسکو روسیه


ظرفیت پادفک ۱۰۰ نفر و محتوای آزمون به زبان های انگلیسی و روسی در دروس زیست شناسی و شیمی بسته به زبان تحصیلی شما در دانشگاه می باشد.

اگرچه دانشگاه های روسیه به زبان روسی تدریس می شوند، اما تحصیل به زبان روسی لزوما نیاز به دانش روسی ندارد.

در روسیه، افراد غیر روسی می‌ توانند در دوره‌ های مقدماتی یا دوره‌ های روسی پادفاک ثبت‌ نام کنند که دوره‌ هایی را در موضوعات روسی و حرفه‌ ای ارائه می‌ دهند. پس از اتمام دوره مقدماتی، دانشجویان می توانند برای تحصیل در رشته مورد علاقه خود به یکی از دانشگاه های روسیه درخواست دهند.

در طول دوره پادفک، دانشگاه پیراگوف دوره های عمومی اضافی در زبان روسی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد که دانشجویان خارجی را برای تحصیلات عالی در دانشگاه پزشکی پیراگوف و سایر دانشگاه های فدراسیون روسیه آماده می کند.

 • پذیرش دانشجویان خارجی در رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی: با آزمون ورودی انجام می گیرد.

 • در ترم اول زبان روسی و در ترم دوم رشته های پزشکی، زیست شناسی و شیمی تدریس می شود.

 • مهلت ارسال مدارک تا ۱۰ سپتامبر است.

 • هزینه دو ترم پادفک معادل ۲۷۰۰۰۰ روبل می باشد. (هر ترم ۱۳۵۰۰۰ روبل)

 • هر ساله دانشجویانی از بیش از ۳۰ کشور جهان دوره های مقدماتی را در دانشگاه پیراگوف می آموزند.


این دانشگاه گزینه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان، سطوح مختلف آمادگی برای تحصیلات عالی، مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا، مدت تحصیل، تعداد دوره ها، شهریه و هزینه ارائه می دهد. دوره آموزشی پادفک برای تحصیل در روسیه یک دوره نه ماهه در زبان روسی و علوم پایه است که از موضوعی به موضوع دیگر متفاوت است.

علاوه بر این، دانشگاه برنامه های مختلفی را برای آشنایی دانشجویان خارجی با فرهنگ، آداب و رسوم و شیوه زندگی در روسیه ایجاد می کند تا سازگاری با دنیای جدید را تسهیل کند

به طور کلی، دوره های مقدماتی از سپتامبر تا اکتبر شروع می شود و در ژوئن تا ژوئیه پایان می یابد. با این حال، بسیاری از دانشگاه ها آماده ثبت نام دانشجو در ترم پاییز هستند.

Report this page